دکتر علیرضا مرادی -عملکرد حافظه شرح حال در فرزندان نوجوان جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)
81 PDF
عملکرد حافظه شرح حال در فرزندان نوجوان جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

هدف این مطالعه بررسی توانایی دستیابی به مواد اختصاصی حافظه شرح حال در فرزندان نوجوان جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) ناشی از جنگ است.


ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی - تاریخی و سیاسی، همواره با حوادث استرس زای شدید و متنوع مثل درگیریهای اجتماعی و جنگ روبه رو بوده است که یکی از مهم ترین آن ها جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است. این جنگ از نظر وسعت جغرافیایی، فراوانی عملیات نظامی در مرزهای طولانی و نیز کاربرد سلاح های پیشرفته و مخرب و پرقدرت در اریخ ایران بی سابقه است. جنگ رخدادی است نگران کننده که ویرانی و نابسامانی های زیادی در وجوه مختلف زندگی اجتماعی انسان ها به وجود می آورد، به ویژه برای گروهی که مستقیم با آن درگیرند. یکی از این تاثیرات مخرب، پیامدهای روانی مانند اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) است.

جدیدترین مقاله

Iranian Version of the Mini-Mental Adjustment to Cancer Scale: Factor Structure and Psychometric Properties

Mental adjustment to cancer is known as a psychological, physical and psychological health variable among cancer patients. The present study examines the factor structure and psychometric properties of the Mini-Mental adjustment to Cancer scale (Mini-MAC) in a sample of Iranian adults who suffer from cancer


پرسش و پاسخ

شما میتوانید سوالات خود را از طریق صفحه پرسش و پاسخ مطرح نمایید . تا در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده شود

هم اکنون سوال دارم!