دکتر علیرضا مرادی -بررسی عملكرد افراد مبتلاء به ايدز در حافظه شرح حال
89 PDF
بررسی عملكرد افراد مبتلاء به ايدز در حافظه شرح حال

راهنمای تشخيص آماری، اختلالات روانی، HIV/AIDS را در رديف حوادث شديد و تهديد كننده كه می تواند پیامدی همچون PTSD داشته باشد قرار داده است. چنين وضعيتی موجب می شود كه فرد علاوه بر دارا بودن علائم و نشانه های روان شناختی اختلال مانند اجتناب، افكار ناخواسته، بيش برانگيختگی، اضطراب و افسردگی از مشكلات شناختی نظير توجه، حافظه، پردازش اطلاعات و .. در رنج باشد. هدف پژوهش حاضر بررسی عملكرد افراد HIV/AIDS در حافظه شرح حال به عنوان يكی از عوامل مؤثر در شكل گيری خود و هويت و هدفمند كردن رفتارهاي فرد است.


چهارمین ویراست تجدید نظر شده راهنمای تشخیصی و آماری بیماری های روانی (DSMIV-TR)، سندرم نقص ایمنی اکتسابی (AIDS)، و سرطان را ازجمله رویدادهای آسیب رسانی می داند که علاوه بر پی آمدهای ناگوار جسمی، در بروز PTSD نیز نقش اساسی دارد و از این رو بسته به تهدیدهایی که برای فرد و جامعه در پی دارد قابل بررسی و و مطالعه می باشد.


جدیدترین مقاله

Iranian Version of the Mini-Mental Adjustment to Cancer Scale: Factor Structure and Psychometric Properties

Mental adjustment to cancer is known as a psychological, physical and psychological health variable among cancer patients. The present study examines the factor structure and psychometric properties of the Mini-Mental adjustment to Cancer scale (Mini-MAC) in a sample of Iranian adults who suffer from cancer


پرسش و پاسخ

شما میتوانید سوالات خود را از طریق صفحه پرسش و پاسخ مطرح نمایید . تا در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده شود

هم اکنون سوال دارم!